KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13363027
nr 1336 3027
Einar Hylander
(1913-1989), Sverige
Blandteknik, "Komposition för ljust rum". Signerad, daterad -58. Mixed media. Bladets mått: 62x62 cm
Einar Hylander, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1913, död i Stockholm 1989.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
4.800 kr
måndag 29 juni 2020
kl 20:05:53
4.600 kr
3.800 kr
4.000 kr (Budbetjänt)
4.600 kr
4.600 kr (Budbetjänt)
- Klassiska
29 jun
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Einar Hylander
Läs mer om Einar Hylander